גרבי ריצה – השוואות ובדיקות

אחרי מעבר של הרבה סוגי גרביים, עבות, דקות, ספורט יותר ופחות, גרבי ריצה וגרבי רכיבה ריצה, לבנות ושחורות, הגעתי מסקנה שיש גרביים שאני אוהב יותר ויש כאלה שאני אוהב פחות. ברגע שהבנתי את זה, ידעתי שאני חייב לכתוב על הסוגים השונים, על ההבדלים, באלו התנסתי ומה היתה התוצאה. הנה זה לפניכם.

המדדים (או, מה חשוב לי)

 • מדידה נכונה – האפשרות למצא את המידה הנכונה חשובה מאוד. לפעמים גרביים נמכרות בטווח עצום, לפעמים בכמה טווחים קטנים. מכיוון שגרב ריצה צריכה להתאים בדיוק כדי למנוע שפשפות ושלפוחיות, טווח צר הוא הכרחי. אני מחפש גרביים שתהינה צמודות, אבל לא חונקות.
 • חומר – הגרב צרכיה לנדף זיעה וחום בקיץ, ואם אפשר לנדף זיעה ולא חום בחורף. לרוב נחפש גרביים שונות לקייץ ולחורף.  חומר טוב גם עוזר נגד שפשפות בריצות ארוכות במיוחד.
 • צבע, ציור וגרפיקה – למרות שאין לזה השפעה ישירה על הריצה, מצאתי שהצבע חשוב. לרכיבות, לדוגמא, אני אוהב ציורים וצבעים. בריצות אני אוהב סולידי. גרביים לבנות תמיד, אבל תמיד, תהינה מלוכלכות יותר מהר ובאיזה שלב פשוט לא תוכלו להוריד את הלכלוך (שטיפה, כביסה, לא משנה. אל תשכחו שאסור להלבין!)
 • מחיר – תמיד צריך לשים לב.
 • עמידות – גרביים עשויות מחומר דק. הן נקרעות, ומהר. במיוחד עם משתמשים בהן הרבה, מזיעים בהן ושוטפים אותן, ובמקרים של גרבי שטח, אפילו יותר. יש גרביים שנגמרו לי מהר, ויש כאלה שמשכו הרבה זמן. יש עדינות ויש קשוחות.
 • זמן יבוש אחרי כביסה או שטיפה – חשוב במיוחד בטיולים, או בשטח כשלוקחים את הגרביים הביתה וקשה לייבש.
 • גרבי ריצה מיוחדות – יש גרביים שמציעות יכולות ספיגת זעזועים, עמידות באיזורים מסויימים, חיזוק וכדומה. לרוב אפשר לדעת לפי העובדה שיש גרב ימנית ושמאלית, אבל לא תמיד. למרות שאישית מעולם לא שמתי לב להבדל אמיתי, אני מציין את זה.

הגרביים הנבדקות:

 • nike dri fitגרבי ריצה Nike dri fit – בצבעים שחור או לבן לרוב. גרביים יחסית זולת, מאוד דקות וטובות למזג אויר חם. לא עמידות ונקרעות די בקלות, ולא הצליחו למשוך אצלי יותר משתי עונות. הצבע הלבן מתלכלך ממש מהר והשחור מקבל "כוויות שמש" במהירות ונהיה מכוער. לפעמים אני אוהב לקנות שיהיו כמה בבית, והן זולות, אבל לא יותר מדי. נידוף זיעה לא רע. 7 מתוך 10.
 • גרבי ריצה ורכיבה Nike dri fit – מגיעות לרוב בקבוצה של שני זוגות בשני צבעים – לרוב שחור ולבן – עבות קצת יותר מגרבי הריצה למעלה, אבל לא הרבה יותר עמידות. לריצה אני נותן להן 6 מתוך 10.
 • new balanace sockגרבי ריצה New Balance – 446 – מסוג "עור שני" – גרב ריצה דקה במיוחד, בעלת צד, וטוענת לריכוך ריצה במקומות מיועדים. מאוד עמידה וחזקה. אם אתם אוהבים גרביים דקות לקיץ – מומלצת ביותר. לא הרגשתי את הריכוך בכלל, אבל מעולם לא היו לי שלפוחיות איתה. אחת החביבות עלי. 9 מתוך 10.
 • Nike Elite Structure Runningגרבי ריצה Nike – Nike Elite Structure Running – גרב לא דקה, בעלת צד וריכוך. עמידה, אבל נוטה קצת להפרם. קצת חמה בשבילי לקיץ הישראלי, אבל אחת היחידות שבהן הרגשתי את הריכוך. מאוד חביבה. 8 מתוך 10.
 • Rudy Project Cool Max Sockscoolmax_sml – נעלי רכיבה וריצה של רודי. בעלות התאמה מדויקת לרגל, דקות במיוחד ונושמות. באמת גרב שכיף לרוץ איתה, אבל העמידות שלה נמוכה ביותר – היא מתרחבת, לא מתאימה לרכיבה או לריצה אחרי, ומאבדת מהר הרבה מהאלסטיות הנדרשת. היו לי כמה ואני לא מתכנן לקנות עוד. 6 מתוך 10.
 • brooks socksNightlife Sock של ברוקס – גרב זוהרת בחושך, קלה ומעבירה זיעה. קצת עבה בשביל הקייץ הישראלי, אבל היתרון של החושך שווה בדיקה לפעמים. מאוד עמידה, ולא נפגעה גם אחרי שנתיים של ריצות. צמודה לרגל ומנדפת זיעה טוב מאוד.8 מתוך 10, קיבלה עוד ציון בשביל הזוהר בחושך.
 • Wigwam Ironman Triathlete Pro Quarterwigwam socks – אולי גרבי הריצה הטובות ביותר שהיו לי. מוליכות זיעה מצויין, צמודות לרגל, בשחור או לבן (שאמנם מתלכלך, אבל פחות מהנייקי), בשני עוביים – לקיץ ולחורף. די עמידות, למרות שזוג אחד נקרע לי אחרי שנה, אבל השאר החזיקו מעמד. הלוגו של הironman גם הוא מאוד חשוב כל פעם שרואים את הגרב.. גרב מדהימה. 9 מתוך 10, בגלל שאין מבחר לוגואים והיא קצת יקרה (למרות שיש מבצע ארוך טווח בפרו ספורט של 4 במחיר 3).

אז אלו הגרביים שיצא לי לנסות עד כה, ושאני עדיין יכול לשחזר. אני אשתדל לחזור מדי פעם עם ניסויים חדשים. אין ספק שלגרבי קייץ הייתי הולך על הווינגם, ואולי איזה נייקי ריצה או רכיבה, בגלל שהם זולים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *